بالیاژ مو

یکی از تکنیک های رنگ مو که امروز خیلی هم طرفدار دارد بالیاژ است. بالیاژ فقط استفاده از رنگ مو نیست. در بالیاژ مو، تقسیم بندی مو ها به گونه انجام می شود که به نظر می رسد رنگ روی مو در حال حرکت است. برای همین بالیاژ موی کوتاه و حتی بالیاژ دخترانه هم بسیار ظریف و زیبا خواهد بود. تکنیک بالیاژ اولین بار در فرانسه استفاده شده و نام آن هم برگرفته از عبارتی فرانسوی است. نحوه بالیاژ نیز به دلیل عدم ضرورت استفاده از فویل و صرف زمان زیاد به محبوبیت آن افزوده است. از طرفی دیگر بالیاژ موی مشکی بر خلاف روش های دیگر با مشکلات رنگ تیره زمینه مواجه نیست و می توان بخشی از مو را با تکنیک بالیاژ روی زمینه موی مشکی هایلایت کرد.

به طور کلی می توان به این نکته نیز اشاره کرد که تکنیک بالیاژ روسی حدودا 6 ماه الی 1 سال دوام دارد. بسیاری از افراد فرق بالیاژ و آمبره را نمی دانند اما ضروری است که بدانید آمبره یکی از روش های زیر مجموعه بالیاژ شناخته شده است با این تفاوت که در تکنیک بالیاز مو از قلمو و فویل استفاده نمی کنند. همچنین شیما محمده زاده که یکی از بهترین مدرس رنگ مو ایران به شما می رود، اموزش بالیاژ و مش کلاهی را با بهترین روش و تکنیک ها انجام می دهد. برای اطلاع از قیمت و شرایط ثبت نام در کلاس های بالیاژ برزیلی، بالیاژ روسی و .. با ما همراه باشید.

بالیاژ چیست؟

همانطور که پیش تر گفتیم، بالیاژ یک کلمه فرانسوی به معنی جارو کردن یا نقاشی کردن است. در هایلایت مو به روش بالیاژ قلموی رنگ با حالت رفت و برگشت از میانه مو به انتها کشیده می شود و در نیتجه بدون نیاز به فویل میتوان یک رنگ موی جالب ایجاد کرد. در نتیجه تکنیک رنگ موی بالیاژ کف سر و ابتدای مو تیره یا به رنگ اصلی است و با نزدیک شدن به میانه مو روشن تر شده و در ساقه پایانی مو یا نوک مو، رنگ بالیاژ به صورت 100% خود نمایی می کند. بنا براین این روش برای کسانی که نمیخواهند دائم رنگ ریشه انجام بدهند بسیار مناسب است. همچنین کسانی که موی سفید دارند می توانند بدون دغدغه دائما ریشه موهای خود را به رنگ مورد نظر در آورند؛ مستقل از اینکه رنگ بالیاژ آنها بالیاژ دودی، قرمز، زیتونی یا هر رنگ دیگری است.

بالیاژ موی کوتاه نیز جذابیت های خاصی دارد. برای موهای کوتاه در ابتدا بین 1 تا 3 سانت از انتهای مو کوتاه می شود تا رنگ بالیاژ به بهترین شکل خود را نشان دهد. بعد از میانه به پایین یا حتی پایین ترین بخش مو، رنگ دلخواه به صورت قلمویی و رفت و برگشتی زده شد و بالیاژ مو کوتاه انجام می شود.

بالیاژ روی موی مشکی یکی از مهمترین مزایای این روش است. چون هایلایت کامل با کلاه یا فویل روی موی مشکی می تواند منجر به سوختن موها شود. اما در روش بالیاژ فقط بخش هایی از مو برای هاست انتخاب می شود و تقسیم بندی بالیاژ به صورتی که است که به کل مو آسیبی وارد نمی شود. بالیاژ موی مشکی یکی از محبوبت ترین انواع بالیاژ است. خصوصا که برای سنین پایین تر با در نظر گرفتن کمترین آسیب و البته تغییر به عنوان بالیاژ دخترانه استفاده می شود. استفاده از رنگ های فانتزی به صورت تکی و ترکیبی روی موی مشکی دختران بسیار طرفدار داشته و با کمترین آسیب به ریشه مو در کوتاه ترین زمان انجام می شود.

بالیاژ روسی

بالیاژ روسی چیست؟ ایرتاچ یا بالیاژ روسی روشی است که از هوا و باد سشوار برای تقسیم بندی موها و تفکیک موهای ریز از درشت استفاده می شود. این کار علاوه بر سلامت مو ها و جلوگیری از آسیب های احتمالی در زمان آرایشگر هم خیلی صرفه جویی میکند و در نتیجه روش کم هزینه تری است. به دلیل ادغام موهای طبیعی یا موها با رنگ پایه با بهخش هایلایت، نتیجه کار جلوه طبیعی تری دارد. به دلیل اینکه موی کف سر بیشتر در معرض چرب شدن و استفاده از موارد نگهدارند است، بخش های پایینی و ساقه مو دوام بیشتری برای نگه داشتن هایلایت دارند. بنابراین می توان گفت که تکنیک بالیاژ روسی دوام بیشتری دارد.

بالیاژ

رنگ بالیاژ روسی

رنگ بالیاژ روسی معمولا رنگ های سرد استفاده می شود. این رنگ ها مثل دودی، استخوانی و … روی زمینه مشکی جلوه بسیار زیبایی دارند. اما رنگ های فانتزی مث قرمز و آبی نیز در رنگ بالیاژ روسی به خصوص در میان جوانان طرفداران زیادی دارد.

نحوه بالیاژ روسی

در روش بالیاژ روسی موهای در جلوی سر به سه بخش تقسیم می شود و در پشت سر یک فضای مثلثی ایجاد می شود. قسمت وسط مجددا به سه بخش دیگر تقسیم شده و دکلره می شود و لایه های اطراف برای هایلایت باقی می مانند. هیر استالیست ها در روش بالیاژ روسی سشوار را روی موها میگیرند تا به جای تقسیم موها با شانه تقسیم، موهای کوتاه تر و نازک تر را از رتشه موهای بلند تر جدا میکنند. بعد قسمت های مورد نظر را با استفاده از فوی جدا کرده و رنگ دلخواه را به صورت مورب به مو می زنند.

آموزش بالیاژ روسی

برای آموزش بالیاژ روسی باید حتما به سلامت مو دقت کرد. چون زیباجو برای حفظ سلامت موها این روش رو انتخاب کرده است. تقسیم بندی بالیاژ روسی در موهای کوتاه و بلند متفاوت است. در این روش ابدا از پوشینگ بالیاژ استفاده نمی شود چرا که حفظ سلامت موهای ریزتر بسیار مهم است. مبدع این روش، به جهت حفظ ظرافت کار، از ترفند جداسازی موها با باد و سشوار کشیدن در جهت های نامنظم استفاده کرده تا علاوه بر تفکیک موها، کمترین آسیب به مو وارد شود. با تفکیک موهای ریز از موهای بلندتر و ضخیم تر و ادغام رنگ پایه موها را رنگ بالیاژ، یک زیبایی طبیعی در موها ایجاد می شود.

بالیاژ موی کوتاه

بالیاژ روشن

بالیاژ روشن از دسته رنگ های پرطرفداری است که تناژ های بسیار متفاوتی دارد. در ادامه با تناژ های بیشتری از بالیاژ روشن آشنا خواهید شد.

مدل بالیاژ نسکافه ای

رنگ موی نسکافه ای یکی ا ز رنگ های پرطرفدار در میان خانم ها می باشد. رنگ نسکافه ای به دلیل اینکه حجم دارد و با چند بعدی تناژ بالیاژ ، با انجام بالیاژ نسکافه ای می توانید به موهایتان حجم دهید.

مدل بالیاژ کاراملی

بالیاژ کاراملی تناژی روشن تر از نسکافه ای دارد و مناسب افرادی است که رنگ پوست برنز دارند

بالیاژ دودی

با توضیحاتی که در مورد بالیاژ داده شد حتی تصور موهای بالیاژ دودی نیز زیباست. اساسا رنگ دوم منتخب برای تکتنیک بالیاژ روسی از تم دودی است :

بالیاژ دودی صورتی – ترکیب رنگ بالیاژ دودی – بالیاژ دودی نسکافه ای _ بالیاژ دودی بژ – بالیاژ دودی یخی – بالیاژ دودی کاراملی – بالیاژ دودی عسلی – بالیاژ دودی صدفی

انتخاب پایه دودی برای رنگ دوم بالیاژ روسی به طبیعی تر جلوه کردن موها کمک بسیار می کند. چرا که رنگ موی طبیعی به دلیل رنگدانه ها تا حدودی کدر بوده و مانند رنگ های دیگر شارپ نیست.

بالیاژ نسکافه ای

انواع بالیاژ مو

بالیاژ روسی روشن
بالیاژ روسی نسکافه ای
بالیاژ روسی دودی
بالیاژ مو جدید
4.8/5 - (85 امتیاز)