مش کلاهی

همانطور که می دانید یکی از محبوب ترین متدهای رنگ مو، انواع مش و هایلایت می باشد. از آنجایی که روش های متفاوتی برای مش کردن موها استفاده می شود که از جمله آنها می توان به مش لیوان، مش سوزنی یا کلاهی، دیسک، شابلون و … اشاره کرد، با توجه به گذر زمان پیشرفت های چشمگیری در زمینه رنگ مو اتفاق افتاده است. از آن جهت که سوالات بی شماری در زمینه طریقه مش تکه ای، مش کلاهی جدید و … ایجاد شده است، در این مطلب قصد داریم به آموزش مش کلاهی بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید:

مش کلاهی چیست؟

باید به این نکته اشاره کنیم که در این روش برای رنگ کردن موها از یک کلاه استفاده می کنند که با استفاده از این کلاه مش دسته ای دلخواه از موها را جدا کرده و سپس هایلایت مورد نظر را روی آن انجام می دهیم. بدین صورت تمامی موها دکلره نخواهند شد. همچنین در این متد، زمینه موهای شما تیره یا رنگ طبیعی موهای خود شما می باشند. به دلیل اینکه در این تکنیک جهت جداسازی موها از کلاه مش استفاده می کنند، به این روش مش کلاهی می گویند. درواقع این کلاه دارای سوراخ های کوچکی می باشد که تارهای مو از این سوراخ ها بیرون کشیده می شوند. البته پراکندگی این سوراخ ها به صورت منظم است که برای خارج کردن تارهای مو از این سوراخ های کوچک از یک قلاب کوچک استفاده می کنند. به همین دلیل به این روش مش سوزنی یا تکه ای نیز گفته می شود. امروزه این تکنیک ها نظیر مش کلاهی روی موی مشکی، مش کلاهی روی موی کوتاه و… بسیار پرطرفدار هستند و محبوبیت خاصی پیدا کرده اند.

همانطور که می دانید مش کلاهی یکی از روش های رنگ کردن مو می باشد که توسط یک کلاه برای جدا کردن قسمت هایی از مو مورد استفاده قرار می گیرد. در سال های اخیر روش های جدید تری برای رنگ کردن موها همانند آمبره، بالیاژ روسی و .. به دنیای رنگ موها اضافه شده اند. بسیاری از افراد امروزه به دنبال یادگیری نحوه مش کردن مو در منزل هستند اما باید به این نکته نیز اشاره کنیم که برای داشتن موهایی زیبا و ابریشمی بهتر است این کار را در آرایشگاه انجام دهید تا نتیجه مطلوب و دلخواه خود را داشته باشید.

مراحل اجرای مش با کلاه

اجرای مش با این کلاه مخصوص بسیار ساده تر است و نتیجه نیز هایلایت زیبایی خواهد شد. اگر بخواهید این کار را در خانه انجام دهید نیاز به کمک دارید زیرا دسترسی به موهای پشت سر، نیست و نمی توانید تارهای موی پشت سرتان را به راحتی جدا کنید. نحوه کار به این صورت است که ابتدا باید موها را برای مش آماده کنید و بعد رنگ را روی تارهای مو اجرا نمایید.

طریقه صحیح کلاه گذاشتن روی سر

پیش از گذاشتن کلاه بر روی سر ابتدا باید یک کیسه نایلونی روی موها گذاشته شود. شاید این سوال برایتان پیش آید که چرا باید از یک کیسه نایلونی استفاده شود؟ در پاسخ به این سول باید گفت اگر این کلاه به طور مستقیم روی موها گذاشته شود، بعد از دکلره، امکان خارج شدن رنگ از سوراخ های کلاه وجود دارد. به این ترتیب رنگ به موهای زیرین وارد می شود و مش چندان خوب در نمی آید.

خارج کردن موها از کلاه

به نظر می رسد که دشوارترین قسمت کار، مرحه بیرون کشیدن مو از کلاه باشد. باید به این نکته اشاره کنیم که پیش از گذاشتن کلاه، موهای خود را به خوبی شانه بزنید. برای بیرون کشیدن موها از کلاه، از قلاب استفاده می کنند اما سعی کنید قلاب را خیلی فشار ندهید و صرفا موهای سطحی را خارج کنید.

نحوه دکلره کردن در مش کلاهی

پس از اینکه موهای روی کلاه به مواد دکلره کاملا آغشته شد، روی موهای خود را با پلاستیک بپوشانید. همچنین برای بالا بردن سرعت می توانید از سشوار استفاده کنید تا موها سریع تر رنگ باز کند. بعد از شست و شو موهای روی کلاه، می توانید رنگ روشن مورد نظر خود را روی موهای دکلره شده، اجرا کننید.

مش کلاهی

طریقه بیرون آوردن موها

باید به این نکته اشاره کنیم که ابتدا باید موهای خود را به خوبی شانه کنید تا گره ها باز شود. سپس موهای خود را خشک کرده چرا که موهای خیس را به راحتی نمی توان از کلاه خارج کرد.  بعد از خارج کردن کلاه، موهای خود را به خوبی بشورید اما حداقل تا 2 الی 3 روز به موهای خود شامپو نزنید چراکه به تثبیت رنگ روی موها کمک شایانی می کند. همچنین روش های بسیاری همانند دکلره با فویل، رنگساژ استخوانی و … برای هایلایت کردن موها وجود دارد که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

3.9/5 - (35 امتیاز)