آمبره

شاید این سوال هم برای شما پیش آمده باشد که آمبره مو چیست؟ در حقیقت آمبره یکی از محبوب ترین متد های رنگ مو می باشد. در این روش ریشه موهای شما باید کاملا تیره باشد و هرچقدر به سمت ساقه مو پیش می رویم، رنگ موها روشن تر باشد تا موها ظاهری دو رنگ پیدا کند. جهت انجام این تکنینک باید قسمت پایینی موهایتان را دکلره کنید و سپس با رنگ موی دلخواه خود رنگ کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که اختلاف رنگ  قسمت بالایی و پایینی موهایتان باید بیش از 4 پایه اختلاف رنگ داشته باشد. اکنون که می دانیم آمبره چیست می توانیم چگونگی و مراحل انجام آن را بررسی کنیم.

تفاوت آمبره با سامبره چیست؟

همانطور که پیش تر گفته شد در آمبره اختلاف رنگی موهای شما حدودا 4 پایه می باشد اما اگر این اختلاف رنگی کمتر از 4 پایه باشد، رنگ موی شما آمبره نیست و به آن سامبره گفته می شود. البته تعیین قیمت آمبره مو با توجه به سلامت مو های شما، میزان قد موها و …. انجام می شود.

فواید آمبره مو

یکی از مهم ترین مزایای آمبره مو می تواند هزینه کم و مقرون به صرفه نگهداری می باشد، و این شامل افرادی می شود که از موهای خود مراقبت کمتری می کنند یا کسانی که برای نخستین بار رنگ کردن مو را تجربه می کنند. بزرگترین مزیت رنگ موی آمبره این است که رنگ از ریشه مو شروع نمی شود، و این یعنی اینکه خشن بودن خط رشد مو را نخواهید داشت. آمبره را می توانید روی هر رنگ مویی انجام دهید، حتی آمبره روی موی مشکی که بسیار جذاب می باشد.

مراحل انجام آمبره

برای درک بهتر سوال آمبره چیست و چگونه انجام می شود، بهتر است روش انجام آن را بخوانید.

تقسیم بندی مو در آمبره

برای انجام آمبره مو، باید موهای خود را کاملا تمیز کنید. بدین جهت موها پس از شست و شو، باید شانه شوند تا رنگ مو به خوبی روی موهای شما قرار بگیرند. در ادامه موها به دسته های کوچک تری تقسیم بندی می شوند تا نتیجه کار بهتری داشته باشید. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کنیم که پیش از هر اقدامی باید آموزش آمبره مو را به طور کامل دیده باشید. البته در نظر داشته باشید که هزینه آمبره و زمان انجام آن بستگی به حجم مو و اندازه مو دارد. آمبره مو کوتاه نسبت به موی بلند، قطعا زمان و هزینه کمتری لازم دارد.

دکلره کردن مو برای آمبره

در این مرحله مواد دکلره را آماده می کنید و موی تقسیم بندی شده را دکلره می کنید، با توجه به رنگ مویی که مدنظر دارید میزان روشن شدن موهایتان را کنترل کنید و زمانی که به پایه دلخواهتان رسید دکلره مو را پاک می کنید و موهایتان را شست و شو می دهید. همانطور که می دانید آمبره دودی یکی از جذاب ترین رنگ مو ها می باشد که باید با رنگ پوست و آرایش شما مطابقت داشته باشد.

رنگساژ کردن مو

پس از اینکه مرحله دکلره مو تمام شد، حالا می توانید رنگ موردعلاقه خود را آماده کنید و روی قسمت هایی که دکلره کردید را با رنگ بپوشانید، و نگه دارید تا زمانی که موی دکلره شده شما تغییر رنگ دهد.

اگه بخوام براتون آمبره رو خیلی مختصر و مفید توضیح بدم، باید بگم قبلش به این پرتغال خوب دقت کنید

 

میبینیدطیف رنگ ها چقدر قشنگ فید شدند و شما هیچ خطی توی رنگهاش نمیبینید؟ این دقیقا خود آمبره است توی طبیعت😍

 

یا به این برگ جذاب پاییزی دقت کنید، رنگها کاملا هارمونی دارن و خبری از مرز نیست، توی رنگ مو هم همینه، آمبره یه تکنیک قشنگ و امروزی هست که مو از تیره به سمت روشنی میره، دقت کنید توی این طیف تیره به روشن اصلا نباید خط و مرزی وجود داشته باشه و خب خروجی این فید شدن تمیز، با پوش دادن و نحوه ی رنگ آمیزی شماست که باعث میشه آمبره تمیزی داشته باشید، دقت کنید آمبره میتونه از موی مشکی به سفید بخچالی باشه یا از یه رنگ گرم مثل شکلاتی به نسکافه ای. این که آمبره چه رنگی باشه سلیقه ی مشتریتونه تما اینکه آمبره تون خط نداشته باشه وظیفه و‌هنر شماست.

این شما و این رنگ سال😍 #ویوامژنتا

یه رنگ از خانواده ی #قرمز ❤️ که حس #قدرت به شما میده، رنگی #جسور که شور و‌نشاط رو در شما زنده میکنه😍

 

امسال شاهد رنگ های قوی تری توی دنیای میکاپ و رنگ مو و استایل ،  شاهد خواهیم بود☺️ کسی چه میدونه، شاید این رنگ و‌ استفاده ازش توی ماتیک و لاکمون، حال و‌ هوامون رو بهتر کرد😍.

آمبره
4/5 - (40 امتیاز)